Thursday, June 16, 2011

כוכב נולד - זה נשמע יותר טוב באנגלית

כוכב נולד בעונה עשירית. עייפה, עצלה, לא כל כך יפה, כמאמר השיר. יש פה ושם הבלחות של כשרונות שנעים להכיר (דוד לביא, הצמד נדב ואסף) ואפילו מירי מסיקה לא תמיד מעצבנת. אבל בסך הכל, הרי ברור שלא מכאן תבוא הישועה של המוסיקה הישראלית ובטח שלא של הרוק הישראלי.

אתמול (יום רביעי) שודר ספיישל שירים בלועזית. המתמודדים נאלצו (או בעצם - שמחו) לשיר שירים בכל שפה שאינה עברית. הפלא ופלא - פתאום נדלק בהם משהו, וכתוצאה גם בקהל ובשופטים. הרוב שרו באנגלית, אבל היו גם כאלה שהעיזו - תימנית, צרפתית, ערבית וספרדית גם נשמעו, ונשמעו לא רע אפילו.

ההצלחות של הערב היו דוד לביא (מפתיע, אנחנו יודעות) שעל אף בחירה שנראתה צפויה מעט ("Creep"  של רדיוהד), הצליח להעיף את הגג עם שיר שישב עליו בול. כאילו תום יורק כתב אותו במיוחד עבורו. עוד הפתיע לירון רמתי שסלסל בתימנית וכמה צפוי, הרס את מרגול (טוב, לא חוכמה, טריק זול). רמתי שיחק במגרש הביתי שלו וזה ניכר. חגית יאסו המתקתקה (מדי לפעמים) הביאה ביצוע חביב ל Killing Me Softly בעיבוד של הפוג'יז. יש לה יכולות קוליות מרשימות אבל מה שמצא חן בעינינו היה לראות אותה משתחררת, רוקדת וזזה על הבמה. והיא גם נראתה נפלא.

דוד לביא. האיש והעיניים

דווקא הצמד נדב ואסף, הפייבוריטים שלנו, איכזבו כשבחרו בביצוע מעט אנמי ל Imagine האלמותי של לנון הנצחי. אולי כי זה שיר כל כך מוכר, אולי כי אף אחד לא באמת יכול לעשות לו חסד. או אולי כי דווקא מהם ציפינו להביא אותה באיזה רוק משובח ומנסר, איזה זפלין טוב או אפילו ביטלס אחר, מקפיץ יותר. אם יש מישהו שם שיכול לעשות את זה - אלה שני החברלייצים האלה. שוין, אנחנו עדיין בעדם.
אורטל אדרי סגרה את הערב עם כריסטינה אגילרה. אין ספק שיש לה קול, אבל גם אין לנו ספק שדרכה עומדת להסתיים בקרוב. אין לה את מה שסיימון קאוול מכנה ה - X פקטור. פשוט ככה, אין לה.

הצטערנו לראות שמלי שלום הלכה הביתה, אבל בינינו - מגיע לה. אהבנו אותה מהאודישן הראשון, היא שונה ומעניינת וזמרת מעולה, אבל היא הגיעה לזחיחות או לחוסר הבנה של מה היא צריכה להביא לתכנית. לבחור שיר כמו Girls Just Wanna Have Fun, כשיש לך הזדמנות להפגיז באיזה שיר לועזי שרק תרצי, זו אכן פריבילגיה שאין לה, כפי שאמר ניצני המלך. טוב היתה עושה לו היתה בוחרת אפילו שיר אחר של סינדי לאופר, משהו שקט ומפגיז כמו  True Colors ומראה את הצד הרך והעמוק שלה.

אבל מה כל זה אומר, כשהתכנית הכי טובה של כוכב נולד היא ספיישל שירים לועזיים? האם נגמרו השירים היפים בעברית? האם רק כאן המתמודדים באמת מביאים את עצמם? יש תחושה שמכאן אפשר רק לרדת. כוכב נולד היא בכלל עגלה שכבר מזמן נוסעת בלי סוס, דוהרת על גלי הרייטינג אל עבר התרסקות, כשצביקה הדר עוד מנסה פה ושם לתפוס את המושכות ולהשתלט עליה, אבל במקום זה יוצאת לו עוד בדיחת דוד-מנחם-בליל-הסדר.

מסיקה. זו כנראה הפעם האחרונה שהיא תופיע כאן

ועוד מילה על מירי מסיקה: מי שמכיר אותנו יודע שהיא, אממ, לא כוס התה שלנו, בלשון המעטה. מה שכן, מגיע שאפו ענק לסטייליסטים שלה - האיפור מושלם, השיער נהדר והצבעים - בול. משבוע לשבוע היא משתפרת והופכת לדיווה שהיא מנסה להיות. סחתיין.

No comments:

Post a Comment